Websitet anvender cookies til analyseformål og tilpasset indhold.

NISSELØBET 2009


 

Nisseløbet i LIF Løb & Motion.

OG

Center-foreningen

Takker for din deltagelse i NISSELØBET

2009



Vi håber at se dig igen næste år

__________________________________________________________________________________

 


TAK til sponsorer, officials og andre, som har ydet en indsats før og under løbet og dermed gjort det muligt at afvikle løbet.

__________________________________________________________________________________
 

Vinderne:

 

Kort rute 3,5 KM    

Piger

205 Emma Tonsberg 00:15:13
Kvinder 326 Vicki Bjerre 00:16:41
Drenge 247 Thomas Märcher 00:14:08
Mænd 243 Claus Vangsgård 00:15:21
Lang rute 7,0 KM    
Piger 226 Sarah Winther Jensen 00:31:50
Kvinder 197 Anna Lundkvist  00:28:14
Drenge 200 Niels Byskov Kristensen 00:30:19
Mænd   331 Thomas Appel Hansen  00:24:58

 

 

Klik på billederne for stor udgave

 

 

__________________________________________________________________________________
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piger 3,5 km

         
1 205 Emma Tonsberg 00:15:13        
2 245 Freja vangsgård 00:15:18        
3 238 Mette Christensen 00:17:58        
4 233 Cecilie Hebsgaard 00:18:28        
5 290 Sidsel Sinding Andersen 00:20:24        
6 191 Liv Bryde Nielsen 00:20:39        
7 32 Louise H. F. Mathiesen 00:21:33        
8 261 Rebecca Fleischer Vosegaard 00:22:25        
9 181 Natasja Brandsborg 00:22:58        
10 209 Frederikke Juhl 00:23:01        
11 79 Nadja Brandsborg 00:23:03        
12 270 Maja Birk de Linde 00:23:51        
13 33 Helene H. F. Mathiesen 00:00:00        
14 333 Ida Maria Lykke Baadgaard 00:24:42        
15 334 Julie K. Madsen 00:24:44        
16 204 Anna Byskov Kristensen 00:25:39        
17 203 Julie Tonsberg 00:25:40        
18 31 Cilja Bisgaard-Bobner 00:26:39        
19 215 Amalie Kjær Mark 00:27:50        
20 214 Sofie Kjær Mark 00:27:55        
21 211 Benedikte Hovmand Mortensen 00:28:16        
22 281 Emma Bodholt 00:28:18        
23 212 Karoline Hovmand Mortensen 00:28:23        
24 287 Louise Bodholt 00:28:29        
25 269 Rosa Birk de Linde 00:28:34        
26 267 Mathilde Gyllensten 00:28:37        
27 329 Amalie Frederiksen 00:29:06        
28 224 Line Biltoft 00:29:59        
29 304 Julie Michelsen 00:30:08        
30 325 Johanne Bjerre 00:30:13        
31 193 Line Walther 00:30:46        
32 306 Camilla H. Jensen 00:30:58        
33 322 Freja Levring Egekvist 00:31:38        
34 323 Nikoline Levring Egekvist 00:31:40        
35 189 Liva Grønlund Lind 00:33:27        
36 187 Freja Grønlund Lind 00:33:31        
37 282 Ingrid Juliane Jensen 00:37:43        

Kvinder 3,5 km

         
1 326 Vicki Bjerre 00:16:41        
2 288 Helle Sinding 00:17:32        
3 242 Susanne Vangsgård 00:18:46        
4 220 Connie Almind 00:19:07        
5 258 Dorte J Sørensen 00:19:40        
6 180 Teresa Brandsborg 00:20:30        
7 313 Susanne Stampe Rasmussen 00:20:50        
8 78 Camilla Bisgaard-Petersen 00:20:56        
9 316 Maria Dyhrberg Rasmussen 00:21:23        
10 46 Pernille Jørgensen 00:21:40        
11 277 Jette Lyngholm Nielsen 00:22:09        
12 305 Helle Michelsen 00:22:23        
13 210 Susan Juhl 00:23:09        
14 265 Rikke Agervig 00:25:22        
15 308 Signe Toft Riis Jensen 00:25:28        
16 206 Charlotte Tonsberg 00:25:44        
17 207 Betina Zedelfune 00:25:51        
18 44 Lene Bisgaard-Petersen 00:26:41        
19 216 Grethe Mark 00:27:58        
20 280 Britta Bodholt 00:28:25        
21 213 Anne Charlotte Hovmand 00:28:26        
22 272 Mette Birk de Linde 00:28:40        
23 271 Henriette Gyllensten 00:28:45        
24 314 Anja Frederiksen 00:29:08        
25 225 Jane Biltoft 00:30:00        
26 195 Hanne Walther 00:30:48        
27 307 Jeanette Rasmussen 00:31:00        
28 229 Dorte Kähler 00:33:00        
29 186 Hanne Grønlund Lind 00:33:42        
30 283 Annemette Jensen 00:37:46        
31 293 Gitte K. Røn 00:38:47        
               

Piger 7 km

         
1 226 Sarah Winther jensen 00:31:50        
2 12 Mikela Pilgaard Jensen 00:54:06        
               

Kvinder 7 km

         
1 197 Anna Lundkvist 00:28:14        
2 297 Anne Mette Frost 00:35:30        
3 182 Lone Terndrup 00:35:32        
4 192 Jette Apel Hansen 00:38:09 Skødstrup løbeklub    
5 319 Tine Damkjær 00:38:24        
6 295 Iben Troilsgaard 00:38:48        
7 208 Helle Kiilerich 00:39:48 Skødstrup løbeklub    
8 184 Tine Behrendt 00:41:53        
9 332 Hanne Lykke 00:43:20        
10 183 Charlotte Venstrup 00:45:07        
11 77 Sanne Pilgaard Jensen 00:46:51        
               
               

Drenge 3,5 km

         
1 247 Thomas Märcher 00:14:08        
2 223 Sune Viberg 00:16:03        
3 240 Thais Aalling 00:16:47        
4 241 Joah Aalling 00:16:52        
5 219 Marcus Almind 00:17:09        
6 289 Steven Sinding Andersen 00:17:36        
7 273 Jonas F. Madsen 00:17:39        
8 236 Rasmus Hougaard Porsfelt 00:17:55        
9 303 Jacob Michelsen 00:18:31        
10 315 Christian Raaby 00:18:42        
11 244 Bjarke Vangsgård 00:19:00        
12 194 Bo Walther 00:19:12        
13 256 Emil Gileson 00:19:30        
14 259 Nicolai J. Bach 00:19:36        
15 254 Oliver Stephansen 00:20:43        
16 312 Sebastian 21:00:00        
17 252 Timo Pinderup 00:21:28        
18 221 Rasmus Foged 00:21:44        
19 309 Anders Toft Riis Jensen 00:21:51        
20 286 Uffe Friis Jensen 00:22:00        
21 278 Kristian Katholm Nielsen 00:22:07        
22 285 Halfdan Friis Jensen 00:22:11        
23 234 Kasper Hebsgaard 00:23:07        
24 264 Malthe-Emil Agervig 00:25:19        
25 248 Christian Elias Märcher 00:25:25        
26 263 Magnus Agervig 00:26:59        
27 268 Christian Birk de Linde 00:28:43        
28 230 Mikkel Kähler 00:32:58        
29 188 Aske Grønlund Lind 00:33:44        
30 292 Thor Kidmose Røn 00:38:44        
               

Mænd 3,5 km

         
1 243 Claus Vangsgård 00:15:21        
2 196 Jan Walther 00:17:52        
3 239 Carsten Aalling 00:18:05        
4 311 Karl Emil Madsen 00:18:20        
5 190 Per Bomholdt 00:19:19        
6 291 Jørgen Ove Andersen 00:20:27        
7 45 Casper Bisgaard-Petersen 00:20:54        
8 317 Michael Johanson 00:21:04        
9 255 Brian Gisleson 00:21:09        
10 179 Martin F. Mathiesen 00:21:37        
11 222 Brian Foged 00:21:47        
12 284 Asbjørn Friis Jensen 00:22:13        
13 217 Niels Erik MarK 00:22:20        
14 235 Stefan Hebsgaard 00:23:05        
15 246 Torben Märcher 00:25:24        
16 310 Jan Riis Jensen 00:25:30        
17 228 Nicolai Kähler 00:25:33        
18 43 Jens Bisgaard-Petersen 00:26:44        
19 327 Ulrik Bjerre 00:30:15        
20 302 Mogens Michelsen 00:30:27        
21 328 Rune Frederiksen 00:31:05        
22 321 John Levring 00:31:44        
23 185 Niklas Grønlund Lind 00:33:25        
               

Drenge 7 km

         
1 200 Niels Byskov Kristensen 00:30:19        
2 199 Jeppe Tonsberg 00:31:53        
3 251 Mathias Rasmussen 00:35:36        
4 227 Markus Ingemann Jepsen 00:35:41        
5 262 Lasse Hougesen 00:39:33        
6 250 Emil Borup 00:44:55        
7 2 Oliver Pilgaard Jensen 00:54:01        
               

Mænd 7 km

         
1 331 Thomas Appel Hansen 00:24:58        
2 260 Henrik Vosegaard 00:27:32        
3 198 Lars Lundkvist 00:28:11        
4 237 Henrik Christensen 00:28:48        
5 253 Frands Petersen 00:29:35        
6 201 Emil Tonsberg 00:30:17        
7 318 Morten Schounborg 00:30:31        
8 300 Jan Søndergaard 00:30:34        
9 47 Andreas Bisgaard-Petersen 00:31:09        
10 274 Breiver Madsen 00:32:04        
11 257 Thomas Sørensen 00:32:10        
12 296 Henrik Larsen 00:33:03        
13 275 Anders Hornbæk 00:33:35        
14 294 Søren Kanstrup 00:34:10        
15 330 Michael Laursen 00:35:19        
16 279 Jan Bodholt 00:35:23        
17 202 Niels Tonsberg 00:39:16        
18 298 Niels Elmer 00:39:48        
19 249 Morten Pedersen 00:44:58                                        

 

Copyright © Lystrup Idrætsforening