Websitet anvender cookies til analyseformål og tilpasset indhold.

NISSELØBET 2010


 

Nisseløbet i LIF Løb & Motion.

OG

Center-foreningen

Takker for din deltagelse i NISSELØBET

2010

 

__________________________________________________________________________________

Se billeder ved at klikke på:

Spotted Foto: Julie Perto / Per Dreyer

Spotted Foto: Trine Niebuhr

Nissekalender vælg i menuen til venstre: starter 1. december

 

 


TAK til sponsorer, officials og andre, som har ydet en indsats før og under løbet og dermed gjort det muligt at afvikle løbet.

__________________________________________________________________________________

 

3,5 Km

     
Piger Mette Dalsgaard 00:19:59
Drenge Sune Viberg 00:17:10
Kvinder Susanne Stampe Rasmussen 00:23:22
Mænd Søren H Mikkelsen 00:16:06
     

7,0 Km

     
Piger Helene Mathiasen 00:38:46
Drenge Jonas Fonnesbæk Madsen 00:37:33
Kvinder Rakel Fuglsang 00:32:33
Mænd Henrik Mark 00:29:43
     

 

 

Klik på billederne for stor udgave

 

 

 

 

__________________________________________________________________________________

 

   

 

__________________________________________________________________________________
 

 

Nisseløbet 27. november 2010 Resultat:

   
         
Piger 3,5 km      
1 448 Mette Dalsgaard 00:19:59  
2 434 Ida Christoffersen 00:21:41  
3 452 Louise Mathiasen 00:23:06  
4 447 Freja Breiner 00:23:08  
5 415 Sofie Stampe Leiszner 00:23:11  
6 411 Rebecca Fleischer Vosegaard 00:23:33  
7 397 Mathilde Paustian 00:27:05 Skødstrup løbeklub
8 398 Kine Stamp 00:27:07 Skødstrup løbeklub
9 453 Camilla Mathiasen 00:28:00  
10 426 Clara Bøgedal Christiansen 00:28:03  
11 465 Selma Haarup Lie 00:29:13  
12 399 Line Walther 00:29:52  
13 354 Liv Bryde Nielsen 00:31:42  
14 355 Amalie Kaack 00:31:44  
15 479 Frederikke Birch 00:33:23  
16 457 Marie Maribo 00:33:34  
17 386 Stine Ruhe 00:33:59  
18 385 Amalie Ruhe 00:34:01  
19 439 Line Biltoft 00:35:01  
20 368 Chilli Aalling 00:37:15  
21 387 Maja Ruhe 00:37:23  
22 435 Selma Christoffersen 00:39:05  
23 363 Christine Plougman Poulsen 00:40:39  
24 407 Cilja Bisgaard-Bobner 00:40:46  
25 343 Julie Michelsen 00:40:47  
26 478 Mikkeline Birch 00:43:14  
27 377 Isabella Levinsen 00:43:16  
28 429 Emma Schultz Wihlborg 00:43:22  
29 422 Mathilde Rahbek Gyllensten 00:43:25  
30 444 Camille Melgaard Rosbjerg 00:43:31  
31 376 Kira Levinsen 00:43:47  
32 443 Julie Melgaard Rosbjerg 00:44:40  
         
Kvinder 3,5 KM      
1 414 Susanne Stampe Rasmussen 00:23:22  
2 405 Lene Bisgaard-Petersen 00:23:23  
3 372 Mette Thielke 00:23:46  
4 408 Janie K. Pinderup 00:24:27  
5 412 Louise Steffensen 00:24:29  
6 686 Camilla Bisgaard-Petersen 00:25:47  
7 472 Signe Jensen 00:27:10  
8 418 Astrid Mourier-Petersen 00:27:17  
9 470 Aase Birkely 00:27:21  
10 400 Hanne Walther 00:29:55  
11 337 Ann Kristensen 00:34:57  
12 384 Tina Ruhe 00:37:25  
13 371 Birgitte Aalling 00:37:27  
14 367 Ann Aalling 00:37:29  
15 676 Line Christoffersen 00:39:11  
16 345 Lotte Frisdahl 00:40:07  
17 341 Helle Michelsen 00:40:44  
18 406 Pernille Bisgaard 00:40:51  
19 678 Janni Sørensen 00:41:44  
20 476 Lotte Birch 00:43:11  
21 430 Camilla Schultz Wihlborg 00:43:27  
22 467 Marianne Lundgreen 00:43:35  
23 380 Ann Levinsen 00:43:49  
24 420 Henriette Rahbek Gyllensten 00:43:51  
25 445 Rikke Rosbjerg 00:44:44  
         
Piger 7 km      
         
1 454 Helene Mathiasen 00:38:46  
         
Kvinder 7 km      
1 669 Rakel Fuglsang 00:32:33  
2 688 Lene Paustian 00:37:38 Skødstrup løbeklub
         
Drenge 3,5 km      
1 455 Sune Viberg 00:17:10  
2 409 Tino Pinderup 00:18:19  
3 370 Joah Aalling 00:18:54  
4 369 Thais Aalling 00:19:54  
5 431 Lucas Bruun 00:23:31  
6 473 Christoffer Logan Lundgaard 00:25:05  
7 450 Andreas Von Preyss 00:25:30  
8 449 Jakob Von Preyss 00:25:36  
9 458 Haukur Hilmison 00:27:42  
10 433 Casper Sørensen 00:29:46  
11 456 Christian Elias Märcher 00:34:18  
12 336 Oliver Kristensen 00:34:54  
13 427 Emil Bøgedal Christiansen 00:36:42  
14 428 Magnus Bøgedal Christiansen 00:36:46  
15 437 Malte Stavsholm 00:37:18  
16 344 Philip Søndergaard 00:40:05  
17 391 Rafael Plougman Poulsen 00:40:42  
18 462 Asmus Rønbuskov 00:41:53  
19 436 Malthe T. Christoffersen 00:42:53  
20 421 Andreas Rahbek Gyllensten 00:43:54  
         
Mænd 3,5 km      
1 475 Søren H Mikkelsen 00:16:06  
2 413 Kim Leiszner 00:19:33  
3 356 Per Bomholt 00:20:02  
4 362 Peter Trier 00:22:46  
5 432 Poul Bruun 00:23:27  
6 469 Stig Kronvold 00:25:18  
7 451 Thomas Von Preyss 00:25:37  
8 404 Jens Bisgaard-Petersen 00:26:12  
9 459 Jon Hilmisson 00:27:22  
10 466 Rasmus Haarup Lie 00:29:14  
11 474 Jakob Logan Nørgaard 00:30:24  
12 338 Thomas Kristensen 00:32:39  
13 477 Nicolai birch 00:33:25  
14 668 Michael Laursen 00:33:53  
15 383 Christian Ruhe 00:34:11  
16 438 Niels Henrik Biltoft 00:35:06  
17 379 Per Levinsen 00:35:16  
18 425 Lars Christiansen 00:36:48  
19 419 Jesper Gyllensten 00:39:31  
20 460 Morten Buskov 00:41:50  
21 464 Jesper Sørensen 00:42:48  
22 677 Poul Christoffersen 00:43:00  
23 446 Kristian Melgaard 00:44:45  
         
Drenge 7 km      
1 679 Jonas Fonnesbæk Madsen 00:37:33  
2 695 Anton Maribo 00:39:52  
3 671 Anders Jensen 00:40:55  
         
Mænd 7 km      
1 673 Henrik Mark 00:29:43  
2 682 Henrik Vosegaard 00:30:33  
3 683 Jan Pinderup 00:31:14  
4 699 Jan Søndergaard 00:33:39  
5 689 Morten Schouenborg 00:33:43  
6 697 Rasmus Maribo 00:33:50  
7 674 Henrik Frost Sørensen 00:34:14  
8 696 Magnus Maribo 00:34:44  
9 670 Johannes M. 00:37:20  
10 680 Breiner Madsen 00:37:36  
11 698 Martin Mathiasen 00:38:49  
12 684 Casper Bisgaard 00:40:58  
13 685 Thomas Bobner 00:42:37  
14 672 Jan Riis Jensen 00:43:03  

 

Copyright © Lystrup Idrætsforening